Obec Jánovce
ObecJánovce

ZBER POUŽITÉHO JEDLÉHO OLEJA A TUKOV

Informácia občanom o umiestnení oranžovej zbernej nádoby na vhadzovanie plastových fliaš s použitým olejom.

Oznamujeme občanom, že v priestoroch Obecného úradu (garáž)  je umiestnená oranžová zberná nádoba na vhadzovanie plných plastových fliaš s použitým olejom.

Možnosť priniesť  použitý kuchynský olej je v pracovných dňoch počas pracovnej doby.

Olej je potrebné doma zbierať do vlastných plastových fliaš, ktoré stačí po naplnení hodiť do nádoby na to určenej.

Aký typ oleja sa zbiera?

• použité jedlé oleje a tuky z domácností, ktoré zostávajú ako odpad po príprave jedál,
  • na zber sú vhodné všetky typy rastlinných olejov (repkový, slnečnicový, olivový  a pod.) a živočíšnych tukov (maslo, masť, výpek),
  • oleje musia byť zbavené tuhých nečistôt – zvyškov jedál, preto je vhodné ich precediť cez sitko,
  • do zbernej nádoby môžete dať precedené oleje a tuky z akéhokoľvek jedla, napríklad oleje zo šalátov, olej z konzervovaných potravín, pevné tuky ako maslo a masť, olej z vyprážania a fritovania, atď.

Ako zberať jedlé oleje a tuky

1. Použitý jedlý kuchynský olej zbavíme tuhých nečistôt.

2. Jedlý olej, ktorý má izbovú teplotu, prelejeme do plastovej fľaše so závitovým uzáverom.

3. Olej zbierame do suchých a čistých PET fliaš (najlepšie priesvitných), alebo originálnych obalov, ktoré sa                dajú bezpečne uzavrieť.

4. Dobre uzatvorenú plastovú fľašu, ktorá je naplnená použitým  jedlým olejom, vložíme                          do  oranžovej zbernej nádoby v garáži Obecného úradu.  Obal musí byť riadne uzavretý, čistý a neporušený.

Dátum vloženia: 1. 3. 2023 12:19
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 3. 2023 12:49

Sviatok

Meniny má Iveta, Vadim, Valdemar, Valdemara

Zajtra má meniny Viliam, Vilhelm, Elektra, Elma, Vilhelmína

Náhodný výber z galérie

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár zvozu odpadu