Po Ut St Št Pia So Ne

Výber jazyka

USMERNENIE PRE RODIČOV PRI NÁSTUPE DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY OD 1.6.2020

Typ: ostatné

•Pri ceste do materskej školy sa sprevádzajúce osoby a deti riadia opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ. Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy do 10 min.

•Sprevádzajúca osoba sa v priestoroch materskej školy pohybuje vždy v rúšku, resp. v súlade s aktuálnymi hygienicko epidemiologickými nariadeniami, a to hlavne za účelom odovzdania a vyzdvihnutia dieťaťa.

•Zákaz zhromažďovania sa osôb pred materskou školou.

•Materská škola v spolupráci zabezpečí každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty detí , rodičov a zamestnancov pri vstupe do MŠ. V prípade zvýšenej teploty bude na mieste spísaný záznam o takejto osobe, resp. dieťaťu nebude umožnený vstup do MŠ.

•Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Bez podpísaného vyhlásenia dieťa učiteľka nepreberie.

•Pri vstupe do budovy prevedú všetky osoby dezinfekciu rúk a v budove používajú rúška, vrátane detí. Sprevádzajúca osoba zabezpečí umiestnenie rezervného rúška svojho dieťaťa do jeho skrinky.

•Deti, s cieľom ochrany pred komunitným šírením ochorenia COVID –19 v materskej škole prichádzajú a odchádzajú len s osobami, ktoré s dieťaťom žijú v spoločnej domácnosti. V prípade, ak bude touto osobou súrodenec, musí byť starší ako 10 rokov.

•Zákonný zástupca dodržiava pokyny riaditeľa materskej školy, ktoré upravujú podmienky konkrétnej materskej školy na obdobie do konca školského roku 2019/2020

•Odovzdáva dieťa výhradne zamestnancovi, ktorý dieťa prevezme až po zmeraní teploty a na základe záveru ranného zdravotného filtra

•Rešpektuje zákaz nosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy,

•V prípade, že u dieťaťa je podozrenie, alebo potvrdené ochorenie na COVID_19, bezodkladne o tejto situácii informuje rodič príslušnú učiteľku a riaditeľku školy

•Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti alebo príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa z MŠ vylúčené.

Vytvorené: 26. 5. 2020
Posledná aktualizácia: 26. 5. 2020 11:10