ORGANIZÁCIA A OBSAH PREDPRIMÁRNEHO VZDELÁVANIA

•V závislosti od poveternostných podmienok sa prevažná väčšina aktivít s deťmi a pre deti organizuje v exteriéri, či už v areáli MŠ, alebo mimo neho, podľa podmienok MŠ.

•Ak to priestory materskej školy umožňujú, detí sa vzdelávajú a hrajú v menších oddelených skupinkách v súlade s rozhodnutím ministra. Pokiaľ to veľkosť exteriéru materskej školy umožňuje, priestor pre jednotlivé skupiny sa oddelí.

•Pri pobyte v interiéri a v exteriéri materskej školy deti nemusia nosiť rúška.

•Materská škola do konca školského roku neorganizuje žiadne spoločné akcie – rozlúčky s deťmi, besiedky, rozlúčky so školským rokom a iné hromadné podujatia, kde dochádza k združovaniu väčšieho množstva osôb; v nevyhnutnom prípade realizuje podujatie len na úrovni skupiny a bez prítomnosti zákonných zástupcov a iných osôb nepracujúcich v materskej škole.

•Materská škola sa v rámci možností bude ďalej zameriavať na rozvíjanie a upevňovanie kľúčových kompetencií detí potrebných pre úspešné zvládnutie vzdelávania v základnej škole.

•Zvýšenú pozornosť je potrebné venovať rozvíjaniu a upevňovanie hygienických návykov, osobitne pred stravovaním a po príchode zvonku. Je potrebné dbať na to, aby si deti osvojili návyk umývať si ruky efektívnym spôsobom, ktorý zamedzuje prenos nákazy.

ODPOČINOK DETÍ

•Odporúčame, aby materská škola podľa svojich možností zabezpečila dostatočné vzdialenosti medzi lôžkami, pričom odporúčaná vzdialenosť je aspoň 1 meter medzi lôžkami.

•Výmena posteľnej bielizne sa odporúča 1x do týždňa bežným spôsobom.

Dátum vloženia: 26. 5. 2020 11:27
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 5. 2020 11:28